Forum o Crysis

znajdziesz tu wszystko jak strona zostanie w pełni skończona


#1 2011-06-30 13:09:27

50_Cent

Head-Admin

Zarejestrowany: 2011-06-30
Posty: 17
Punktów :   

Jak pozbyć się lagów ;)

Jedną z uciążliwych rzeczy w każdej grze jest problem z dużym pingiem.
W Crysis jeszcze to tak nie przeszkadza, lecz bardziej doświadczony gracz na pewno odczuje dużą różnicę.
W świecie eSportu jak ESL czy CB uważa się, że ping 120 jest maksymalnie dopuszczalny podczas meczy itd.
Jednak podczas walk 1on1 jest dobrze, jeżeli ping jest maksymalnie w okolicach 80.
Na niektórych serwerach publicznych maksymalny ping wynosi 250. Jeżeli mamy większy jest duże prawdopodobieństwo że zostaniemy po prostu wyrzuceni.

No dobra.
Jeżeli mamy problemy z pingiem należy najpierw sprawdzić, czy nasze łącze spełnia MINIMALNE wymagania (tył pudełka z grą).
Jeśli tak, należy sprawdzić czy mamy powyłączane wszelkie programy, które pożerają dużo łącza np. programy do pobierania plików itp.
Kiedy wszystkie takie programy są wyłączone, a ping nie zmalał należy sprawdzić czy ktoś nie siedzi na drugim (jeżeli posiadamy) komputerze.
Zwykłe oglądanie filmów na YouTube pożera także dużo łącza. Jeżeli ktoś pobiera jakieś programy to trzeba go zbluzgać i powyłączać je.
Jeżeli nadal mamy zbyt wysoki ping należy zresetować cały modem (prawdopodobnie się przegrzał czy coś).
System Windows tak jakby zatrzymuje sobie około 20% naszego łącza na aktualizacje itd. Co jest całkiem nie potrzebne.
Można to anulować poprzez program experience 2.0 lub ręcznie w narzędzie konfiguracji systemu >> usługi

Po takich operacjach powinniśmy mieć o wiele mniejszy ping.

Istnieją także lagi stworzone przez serwer. Czyli jak hoster ma za słaby internet (upload) to czym więcej osób tym większy ping.
W takiej sytuacji nie możemy nic zrobić, poza wyjściem z serwera.
Jeżeli lubisz hostować serwery, a chcesz uniknąć takich sytuacji sprawdź jaki masz internet i ile uploadu.
Przyjmijmy, że na uploadzie:
-32kB/s można stawiać serwery do 6 osób.
-64kB/s do 12 osób
128kB/s do 24 osób
Itd..

Jeżeli chodzi o szybkość internetu to polecam UPC.

by 50_Cent Poradnik


Jeśli ci pomogłem daj mi + chcecie poradnik albo jakąś gre wszystkie wersje pełne pisz do mnie na pw !! |Napisać jakiś poradnik to mi napisz o czym postaram się go napisać!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.blackcompany.pun.pl www.virtuning.pun.pl www.xiaolingamepbf.pun.pl www.deathkiss.pun.pl www.normalnikibice.pun.pl